modnatochka.kh.ua

Зошто мажите мастурбираат дури и кога се во врска?

masturbationСамо затоа што еден маже во врска не значи дека тој ќе престане да мастурбира. Всушност, никој тоа и не би го очекувал бидејќимастурбирањето е природна работа, нели?

Според одредени стручни и нестручни мислења, ако вашиот партнер мастурбира тоа не значи дека има некаква пречка во вашата врска и тоа не е нешто што навистина треба да ве загрижува.


Пивото делува на ритамот на срцето!

October fest 1

За време на саемот на пивото „Октоберфество Минхен германските научници вооружени со мобилни апарати за мерење на капацитетот на белите дробови и EKГ апарати, се зафатија со едномесечна напорна работа, при што направија илјадници тестирања на мажи и жени кои биле "под стрес од алкохол"  - тоа е научниот термин кој го користеле за оваа состојба.

Долгите врски ја намалуваат сексуалната желба кај жените

Sexual Desire

Сексуалната функција е важна компонента за сексуалното здравје на жената и нејзината севкупна здравствена благосостојба. Новите истражувања го проучуваат односот помеѓу женската сексуална функција и промените кои настануваат кога жената е во една моногамна стабилна врска подолг временски период.


Што се лубриканти – видови и нивна употреба

lubrikacija

Со годините кај половина од жените се јавува проблем или нарушување на природниот процес на навлажнување што доведува до непријатно чувство и болка за време на сексот, а со тоа овој интимен чин се претвора во несаканоно измачување за двете страни.

Чај за слабеење од три состојки кој предизвика глобално лудило

Slim tea

Следниот рецепт за слабеење од само три состојки предизвика лудило во светот, особено откако се повеќе и повеќе луѓе го пробаа и дадоа само пофалби за оваа одлична комбинација која веднаш покажува резултатиПромените ќе ги почувствувате веднаш!Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg